niedziela, 26 maja, 2024
Zdrowie i Uroda

Zabieg HIFU – na czym polega jego działanie odmładzające?

Zabiegi HIFU zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności. Już jedna sesja jest w stanie poprawić wyraźnie strukturę skóry i przyczynić się do jej długotrwałego odmłodzenia. Możliwe jest to dzięki głębokiemu działaniu skoncentrowanych ultradźwięków. Jednocześnie zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. To wszystko sprawia, że lifting HIFU jest coraz częściej wybierany przez Pacjentów klinik medycyny estetycznej.

HIFU – technologia XXI wieku

HIFU to skrót od angielskich słów high-intensity focused ultrasound, czyli fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości. Jej ogromny zasięg sprawia, że może przenikać na różne głębokości tkanki bez przerywania ciągłości naskórka. Technologia ta początkowo była wykorzystywana w medycynie głównie jako metoda leczenia niektórych nowotworów. W medycynie estetycznej służy przede wszystkim do odmładzania i ujędrniania skóry, ale też do redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Katowicach, technologia HIFU koncentruje się na warstwach skóry, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, dzięki czemu umożliwia skuteczny lifting twarzy. W zabiegach na twarz wykorzystuje się głowice o głębokości działania 1,5, 3,0 oraz 4,5 mm. Ultradźwięki penetrują skórę oraz tzw. SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System), czyli układ mięśniowo-powięziowy utrzymujący twarz i szyję we właściwej pozycji.

Jak odmładzają ultradźwięki?

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i zdolność regeneracji kolagenu w skórze. Zabieg HIFU pobudza procesy regeneracyjne, dzięki czemu przyczynia się do szybkiej poprawy napięcia i ujędrnienia skóry bez naruszenia ciągłości naskórka. Ultradźwięki generowane przez urządzenia działające w technologii HIFU docierają głęboko aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej.

Zabieg HIFU umożliwia skuteczne odmładzanie twarzy bez skalpela. Efekty, jakich można się spodziewać to:

  • spłycenie zmarszczek,
  • redukcja fałdów nosowo-wargowych,
  • redukcja podwójnego podbródka,
  • naturalne wymodelowanie kształtu twarzy,
  • podkreślenie linii żuchwy,
  • uniesienie powiek, policzków, łuku brwiowego,
  • poprawa napięcia skóry na twarzy, szyi i dekolcie.

Dlaczego warto korzystać z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna dysponuje coraz nowocześniejszymi metodami odmładzania skóry. Już nie trzeba odbywać długotrwałej rekonwalescencji, aby uzyskać widoczne i długotrwałe efekty. Umożliwiły to właśnie nowoczesne technologie, takie jak HIFU. Działanie HIFU opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów, dlatego jego efekty prezentują się bardzo naturalnie. Należy jednak pamiętać, że osiągnięte rezultaty mogą różnić się w zależności od osoby czy rodzaju skóry.

Na skutek zwiększonej produkcji kolagenu skóra ulega intensywnej przebudowie, która może trwać do około 2-3 miesięcy. Po tym czasie można mówić o optymalnych efektach HIFU na twarz, które mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. Ultradźwięki spowalniają starzenie się skóry, ale nie zatrzymują go całkowicie. Lifting HIFU można powtarzać co kilka lub kilkanaście miesięcy, np. raz w roku, aby zintensyfikować i przedłużyć efekty.

Jeśli szukasz miejsca oferującego skuteczne zabiegi odmładzające, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-zalozenie-gazu-w-samochodzie/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ zobacz