poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Jaki zestaw ogrodowy wybrać na zbliżającą się wiosnę?

Jaki zestaw ogrodowy wybrać na zbliżającą się wiosnę?

Jesienne porządki w ogrodzie za nami – zdecydowana większość z nas schowała lub też wyrzuciła stare meble ogrodowe. Zamiast jednak czekać do wiosny z zakupem nowego kompletu ogrodowego już dzisiaj warto sprawdzić, co w swojej ofercie mają topowi producenci mebli ogrodowych. Jesienią ceny mebli spadają zaskakująco nisko, możliwe jest więc kupienie zestawu marzeń w wyjątkowej cenie!

Meble dopasowane do naszych potrzeb

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnych mebli ogrodowych warto sobie zadać pytanie: jakie one powinny być. Piękne i estetyczne? Z pewnością – estetyka mebli znacząco wpłynie również na całe otoczenie w ogrodzie. Druga ważna sprawa to trwałość mebli – powinny być one wykonane z tworzyw o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne oraz niskie temperatury. Krzesło ogrodowe nie powinno się wyginać czy łamać, elementy takie jak stoły nie mogą pękać czy się koślawić.

W poszukiwaniu najlepszych materiałów warto zwrócić uwagę na technorattan. Ceniony od dawna, początkowo miał zastępować naturalne włókna rotangowe. Zdobył on olbrzymią popularność, przez co dzisiaj stanowi jeden z najchętniej kupowanych materiałów. Meble technorattanowe projektowane są z olbrzymią precyzją, co widać chociażby po niewielkich detalach. Projektanci udostępniają nam liczne kolekcje, zarówno inspirowane stylem retro, jak i te bardziej nowoczesne.

Aluminium – lekkie i wytrzymałe

Drugi interesujący materiał to oczywiście aluminium. Lekkie i wysoce odporne na uszkodzenia tworzywo jest jednym z ulubionych w przypadku producentów mebli. Tworzone z niego stelaże meblowe malowane są proszkowo, co kolosalnie wpływa na zahamowanie powstawania ognisk rdzy. Takie meble na długo zachowają piękna formę i kształt. Zapełnimy nimi ogrody, tarasy oraz niewielkie balkony.