niedziela, 26 maja, 2024
Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu idealnych mebli skandynawskich

Styl skandynawski stale jest w modzie – przekonują o tym liczne magazyny wnętrzarskie oraz poradniki dekoratorskie. Fascynacja tym stylem wynika przede wszystkim z faktu, że daje on wiele możliwości aranżacji i sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Gdzie szukać inspiracji dotyczących stylu skandynawskiego? Jakie meble wybierać?

Skąd czerpać inspirację na meblowanie naszego mieszkania?

Obecnie znalezienie pomysłów na umeblowanie mieszkania czy domu nie jest trudne – do dyspozycji mamy przede wszystkim wiele intersujących magazynów wnętrzarskich. Znajdziemy w nich inspirujące zdjęcia i teksty pisane przez specjalistów w swojej branży. Autorzy wizualizacji ujawniają także adresy sklepów, z których wykorzystali elementy.
Wiele informacji o meblach skandynawskich znajdziemy również w sieci – w internetowych portalach dekoratorskich wypowiadają się specjaliści z branży architektonicznej, podpowiadając, jakie rozwiązania okażą się najlepsze w naszych mieszkaniach. W przypadku internetowych portali bądźmy jednak ostrożni – wiele z proponowanych aranżacji to nic innego jak grafika komputerowa na najwyższym poziomie. Piękno zdjęć urzeknie nas w ich przypadku nie naturalnym światłem…, ale profesjonalnie wykonanym renderem! Bądźmy realistami!

Jakie meble wybierać?

Podstawą w stylu skandynawskim jest naturalne piękno prostota i minimalizm. Decydując się na takie meble w naszych domach możemy dowolnie aranżować przestrzeń dodatkami, nadając jej konkretnego charakteru, np. z okazji świąt, nadchodzących pór roku. Zmiana wyglądu pomieszczenia jeszcze nigdy nie była tak prosta!
Szukając idealnych mebli skandynawskich zwracajmy uwagę na tworzywa. Większość mebli obecnie tworzona jest z płyt meblowych, które pokrywane są laminatami. Te ostatnie nadają płytom estetycznego wyglądu, a jednocześnie chronią je przed wnikaniem wilgoci, brudu.

live url https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/