poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Piwo bezalkoholowe dla zdrowia

Wielu osobom piwo kojarzy się jedynie z dodatkiem do niezdrowego stylu życia oraz z obżeraniem się tłustymi, ciężkostrawnymi potrawami i przekąskami. Jednakże piwo bez dodatku alkoholu jest wręcz polecane, i to nie tylko osobom lubującym się w tego typu smakach. Bowiem coraz powszechniej jest to trunek stosowany jako napój izotoniczny, posiadający wiele walorów.

Jaka jest różnica między piwem bezalkoholowym a tym z %?

Produkowanie zarówno piwa bez alkoholu jak i tego z % przebiega identycznie. Jednakże w czasie fermentacji piwa bezalkoholowego produkcję przerywa się w takim momencie, by ten alkohol nie zaczął się wytwarzać. Poza tym jednym w sumie nie różnią się od siebie w niczym innym – mają nawet identyczny skład, który wzbogaca się jedynie o dodatki smakowe w poszczególnych piwach. Ale… piwo bez zawartości alkoholu jest o wiele mniej kaloryczne, co niewątpliwie jest jego jednym z największych atutów. W sumie wartość kaloryczna jest aż dwukrotnie mniejsza, a to przecież świetna wiadomość – zwłaszcza dla osób, które dbają o zdrową sylwetkę.

Największe pozytywy piwa bezalkoholowe

Napój ten posiada ich naprawdę wiele. Do najważniejszych i najbardziej wartych wymienienia należy chociażby fakt, iż są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. A więc nie tylko hamują proces starzenia (uwaga głównie dla Pań), ale również zapobiegają powstawaniu nowotworów oraz przyspieszają regenerację mięśni.Niewielka ilość piwa bezalkoholowego jest wręcz zalecana zwłaszcza dla osób uprawiających sport lub żyjących bardzo aktywnie. Bowiem wspomaga pracę nerek, przyspiesza procesy trawienne, wypłukuje z układu moczowego nagromadzoną nadmierną ilość soli, a dzięki temu zapobiega powstawaniu kamieni.

Piwo bezalkoholowe – najlepszy napój izotoniczny?

Ten rodzaj napoju zawiera całą listę cennych składników mineralnych, jak chociażby polifenole, magnez, potas, sód, ryboflawina, niacyna, elektrolity czy też witaminy z grupy B. Można spożywać go w dowolnych, nawet większych ilościach, gdyż nie powoduje odwodnienia, kaca czy też uzależnienia z powodu wręcz banalnego – nie zawiera alkoholu. Piwo bezalkoholowe jest idealnym napojem wspomagającym treningi, bardzo korzystnie wpływającym na funkcjonowanie organizmu. Wypite w umiarkowanej ilości będzie działać jako rewelacyjny środek regeneracyjny i odżywczy.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com