niedziela, 26 maja, 2024
Dom i Wnętrze

Czym kierować się, wybierając płytki do łazienki?

Czym kierować się, wybierając płytki do łazienki?

W aranżacji łazienek bardzo popularnym materiałem są ceramiczne kafelki. To materiał bardzo estetyczny, a dzięki temu, że dzisiaj płytki dostępne są w bardzo szeroki wyborze, każdy znajdzie takie, które najlepiej mu odpowiadają.

Jakie płytki do łazienki?

Na zakupach nie należy kierować się wyłącznie wyglądem i ceną płytek. Należy pamiętać o charakterze pomieszczenia, w którym znajdą się kafelki na ścianie czy podłodze. Coraz więcej osób urządzając łazienkę wybiera prysznic. Modnym i praktycznym rozwiązaniem jest rezygnacja z kabiny prysznicowej na brodziku. Płytki pod prysznic należy wybierać szczególnie uważnie. Wybierając płytki pod prysznic warto zwrócić uwagę na sposób wykończenia ich powierzchni. W sklepach do wyboru są płytki nieszkliwione i szkliwione; powierzchnia tych pierwszych jest mniej śliska. Na takich płytkach trudniej jest się poślizgnąć, ale trudniej je też utrzymać w czystości. Do wyboru są także kafelki antypoślizgowe. Płytki, które będą układane w łazience powinny mieć niski parametr nasiąkliwości.

https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/