poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Technologia

Idealny dom dla Ciebie i Twoich bliskich – dom z drewna

Własne mieszkanie czy dom to podstawa – to nie tylko bezpieczne schronienie, ale i strefa, gdzie możemy czuć się swobodnie. Na polskim rynku obecnie mamy boom budowlany, widać to szczególnie w przypadku firm deweloperskich, które co rusz oferują nam nowe lokalizacje bloków i osiedli. Jak w praktyce wygląda kupno własnego domu czy mieszkania? Czy opłaca się bardzie budować coś swojego czy też zdecydować się na produkt oferowany przez dewelopera?

Gotowe mieszkania i domy od deweloperów

Obecnie najprościej jest kupić mieszkanie czy dom od dewelopera – ich działalność widać w każdym dużym i średnim mieście. Istotne jest to, że deweloper oddaje w nasze ręce gotowy produkt, który wymaga od nas właściwie wykończeni i umeblowania. To spora wygoda, ale jednocześnie olbrzymi wydatek – ceny oferowane przez deweloperów są olbrzymie, nierzadko za mieszkanie na obrzeżach miasta zapłacimy tyle, co za dom oddalony od centrum. Nierzadko spotykamy się z opiniami, że ceny deweloperów są zawyżone i astronomiczne. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby własnymi siłami wybudować dom lub kupić mieszkanie z rynku wtórnego.
Alternatywą dla olbrzymich kwot i mieszkań na rynku pierwotnym może być wybudowanie domu w konstrukcji szkieletowej. Moda na takie budownictwo przywędrowała do nas ze Skandynawii, gdzie dużą ilość drewna pozwala traktować go jako materiał budowlany. W Polsce obecnie działają setki firm budujących takie domu – jedną z topowych jest mawit.com.pl.

Jak budowany jest dom drewniany i ile czasu to trwa?

Dom z drewna tworzony jest w czasie 2-8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie ma być oddany w ręce klienta (stan surowy zamknięty lub stan deweloperski). Istotne jest to, że nie ma potrzeby oczekiwania na ładną pogodę – wszystko za sprawą zastosowania drewna. Budowa może rozpocząć się w dowolnym miesiącu w roku!