czwartek, 13 czerwca, 2024
Motoryzacja

GPS z monitoringiem dla ciągnika siodłowego

Bezpieczeństwo na drogach krajowych i międzynarodowych jest niezwykle ważne. Zwłaszcza jest to bardzo istotne dla firm przewozowych, których pojazdy ciężarowe są w takich trasach każdego dnia. Niestety p\aca w terenie wiąże się z niebezpieczeństwem dotyczącym wypadków, kradzieży czy usterek mocno eksploatowanych samochodów ciężarowych. Właśnie dlatego warto wyposażyć własną firmę w GPS z monitoringiem dla ciągnika  za pośrednictwem systemów telematycznych.

 

Lokalizacja pojazdów ciężarowych na mapie z Dbkfleetmanagement

 

Dbkfleetmanagement to autorski system telematyczny od grupy DBK. Posiada on ogrom możliwości takich jak zastosowanie GPS z monitoringiem dla ciągnika siodłowego. Każdy pojazd ciężarowy danej floty firmy przewozowej wyposażony jest w system telematyczny zainstalowany w komputerze pokładowym. Dzięki temu system może odczytywać wszystkie dane z danego pojazdu – w tym jego współrzędne geograficzne udostępniane przedsiębiorcy na wygodnej i przejrzystej mapie.

 

GPS z monitoringiem dla ciągnika siodłowego przydaje się w różnych sytuacjach. Bardzo często przedsiębiorcy nagle zmieniają trasy zleceń pozyskując niekiedy nowe, bardzo opłacalne umowy. Wtedy lokalizacja GPS pojazdów ciężarowych może pomóc przedsiębiorcy w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego pojazdu. Również lokalizator GPS przydaje się w stłuczkach czy wypadkach, w których uczestniczą dane pojazdy. Przedsiębiorca może bardzo szybko wezwać pomoc udostępniając dokładne dane danego pojazdu. I wreszcie – lokalizator GPS jest niezastąpiony w przypadku najgorszych scenariuszy, którymi są kradzieże pojazdów ciężarowych. Wtedy lokalizator GPS pojazdów zapewnia największe prawdopodobieństwo odzyskania samochodu z rąk złodzieja.

 

Podsumowanie

 

Sam lokalizator GPS w systemie telematycznym daje już ogrom możliwości. To tylko jedna z wielu technologicznych dodatków, które pomagają przedsiębiorcy w prowadzeniu swojego biznesu TSL. Warto dowiedzieć się o nich więcej!

live url Solidny metalowy taboret stołek https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/