poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing co-packingu?

Obecnie usługa co-packingu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród firm zajmujących się sprzedażą towarów. Dzięki opcji outsourcingu co-packingu można uzyskać jeszcze więcej korzyści!

Outsourcing jest dzisiaj chętnie wybieranym modelem współpracy pomiędzy firmami. Dzięki niemu jedna firma może uzyskać dostęp do szerokiej gamy usług świadczonych dla niej przez inną firmę, a tym samym nie musi zatrudniać własnych pracowników oraz tworzyć osobnych działów.

Z usług outsourcingowych można korzystać w bardzo szerokim zakresie. Jedne z najpopularniejszych to outsourcing rachunkowości i księgowości, usług IT, sprzątania czy transportu. Jako outsourcing można zamówić również pakowanie usługowe, czyli co-packing.

Czym jest co-packing?

Pod pojęciem takim jak co-packing czy też co packing znajduje się pełna gama czynności pozwalających na przygotowanie towarów do dalszej dystrybucji.

Takie pakowanie usługowe oferowane jest przez wiele zewnętrznych firm działających w magazynach, centrach dystrybucyjnych oraz w centrach logistycznych rozsianych na terenie całego kraju.

W skład usługi co-packingu wchodzą między innymi:
• rozpakowywanie towarów w opakowaniach zbiorczych
• przepakowywanie towarów do innych opakowań zbiorczych i jednostkowych
• tworzenie zestawów, na przykład zestawów promocyjnych
• sortowanie produktów według klucza
• etykietowanie towarów jednostkowych i w zestawach
• oraz innego rodzaju prace mające na celu odpowiednie przygotowanie towarów do dystrybucji

Obecnie z co-packingu korzysta wiele firm w różnych branżach, między innymi w branży spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, wydawniczej czy komputerowej.

Jakie są korzyści co-packingu jako outsourcing?
Aktualnie co packing najczęściej dostępny jest jako usługa outsourcingowa, czyli świadczony jest przez firmę zewnętrzną na rzecz klienta.

Główną korzyścią wynikającą z co-packingu jest w tym przypadku ograniczenie kosztów. Firma co-packingowa dysponuje wówczas właściwym zapleczem pozwalającym jej na świadczenie usług tego rodzaju – posiada odpowiednią do tego przestrzeń, maszyny, narzędzia, wykwalifikowanych pracowników.

Oprócz tego pakowanie usługowe to mniejsze ryzyko dla firmy oraz większa terminowość w realizacji zamówień.