poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Jak powinna być urządzona kuchnia brązowa?

Kuchnia brązowa może stać się niezwykle stylowym i gustownym pomieszczeniem, gdzie będziemy przebywać z wielką przyjemnością. Jak powinna zostać urządzona? Na co należy zwrócić uwagę, aby wszyscy domownicy mogli się w niej dobrze czuć? Warto się nad tym zastanowić.

Kuchnia brązowa – oświetlenie

Kuchnia brązowa może stać się ciemnym pomieszczeniem, dlatego należy zadbać o jej odpowiednie oświetlenie. Może stać się to dzięki temu, że będziemy używać odpowiednich świetlówek w lampie, które powinny dawać ciepłe, przyjemne, żółte światło. Jeżeli chodzi o ilość lamp, to najlepszą propozycją jest jedna, główna lampa znajdująca się pod sufitem, jak również małe oświetlenie punktowe, które można rozmieścić na szafkach wiszących. Nie zapominajmy również o tym, aby nie ograniczać dostępu światła dziennego. Przy oknach nie powinno znajdować się nic takiego, co by nie przepuszczało światła. Dzienne oświetlenie jest najlepsze.

Kuchnia brązowa i jej ściany

Skoro kuchnia brązowa stała się motywem przewodnim, to na jaki kolor ścian powinniśmy się w tym przypadku zdecydować? Warto te ciemne kolory przełamać jasnością. Brązowe meble kuchenne bardzo ciekawie prezentują się w zestawieniu z takimi odcieniami, jak beże, kremy, a nawet biel. Wśród innych kolorów może znaleźć się brzoskwinia, a nawet szarość. Przy czym, jeżeli takie propozycje wydają nam się zbyt nudne, a my chcemy postawić na nieco odważniejszą, “mocniejszą” w swoim charakterze kuchnię, to możemy zdecydować się na …róż, czy też błękit lub limonkę.