poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Najmodniejszy kolory mebli – czyli szare meble w roli głównej

Dlaczego warto wynająć projektanta wnętrz?

Od kilku sezonów w trendach występują dwa najbardziej popularne kolory, czyli połączenie bieli i szarości. Do tego jakaś czerń lub kolorowe dodatki i można stworzyć wnętrze, jak z katalogu. Pięknie prezentują się również szare meble w różnych wersjach, które są ostatnim krzykiem mody.

 

Co można znaleźć w sklepach, jeśli chodzi o szare meble?

 

Szarość zdecydowanie króluje nawet w kolorze mebli. Szare meble pasują do kuchni, łazienki, salonu, sypialni i innych pokoi. Jest to na tyle uniwersalny kolor, że zawsze dodatkowo można poszaleć sobie jeszcze z dodatkami. Warto tylko dobrać sobie odpowiedni odcień szarości w taki sposób, aby idealnie komponował się z resztą mieszkania.

 

Czy szare meble nie będą za ciemne?

 

Oczywiście, że nie! Szary kolor można znaleźć w bardzo jasnych odcieniach, a wybierany odpowiednio na pewno nie przyciemni całego mieszkania i nie da mu złego efektu. A nawet jeśli pomieszczenie wyda się za ciemno, to można dodać wiele jasnych dodatków, ponieważ zdecydowana większość kolorów pięknie dopasowuje się z głębią szarości.

 

Klasyka a szarość

 

Wielu osobom podobają się klasyczne, zwyczajne i proste meble, ale nie zawsze odpowiedni jest kolor, jaki znajduje się na tych tradycyjnych meblach. W takim wypadku również nie ma problemu, ponieważ można połączyć klasyczne meble z kolorem szarym i wychodzi bardzo interesująca całość, bo nawet klasyczny model mebli może mieć ciekawy kolor. W kwestii aranżacji wnętrz trzeba eksperymentować, jeśli chce stworzyć się coś oryginalnego.