poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Nowoczesne dachy tarasowe

Elegancki i odpowiednio zaprojektowany przydomowy taras to idealne miejsce wypoczynkowe – przekonują architekci i producenci sprzętu ogrodowego. Szukając inspiracji na aranżację warto wziąć pod uwagę nie tylko wygodne i modne meble, ale i dachy tarasowe. Odpowiednie zadaszenie tarasu sprawi, że znacznie chętniej będziemy tam spędzać czas wspólnie z rodziną czy znajomymi. Czym są pergole tarasowe?

Dachy tarasowe – sposób na cień na tarasie

Wśród licznych ulepszeń i udogodnień na tarasach dachy tarasowe są jednymi z najchętniej wybieranych. Nowoczesne pergole zaskoczą nas nie tylko swoją funkcjonalnością, ale i przemyślaną formą. Zadaszenie tarasów w formie pergoli jest chętnie wykorzystywane tam, gdzie ceniona jest wygoda i komfort – nowoczesna pergola nie tylko skutecznie ochroni nas przed słońcem, ale też podniesie estetykę  otoczenia i sprawi, że nasz wypoczynek będzie pełniejszy. Dachy tarasowe to także ciekawy sposób na urozmaicenie przestrzeni: projektanci dbają o to, aby pergole wpisywały się w najnowsze trendy i były eleganckim uzupełnieniem przestrzeni.

Konstrukcja dachów tarasowych opiera się na elementach aluminiowych łączonych modułowo. Zastosowanie takich materiałów sprawia, że konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Na szczycie pergoli znajduje się dach stworzony z uchylnych listew – o ich pozycji decydują użytkownicy. Listwy mogą wpuszczać światło słoneczne pod pergolę lub też całkowicie zacieniać miejsce wypoczynkowe.

Dachy tarasowe z dodatkami

Pergole ogrodowe możemy uzupełniać o różnorodne elementy, np. rolety boczne. Są to półprzezroczyste zasłony tworzone z trwałych materiałów, których zadaniem jest ochrona użytkowników przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak i przed spojrzeniami sąsiadów.