piątek, 26 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Czym są domy szkieletowe?

Zanim podejmiesz się budowy własnego domu, czeka Cię konieczność podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór technologii, w której wzniesiony zostanie budynek. Coraz większa rzesza inwestorów rezygnuje z tradycyjnych metod  na rzecz budownictwa lekkiego i domów szkieletowych. Czym charakteryzują się tego typu domy? Sprawdź!

Z czego powstają domy szkieletowe?

Głównym budulcem domów szkieletowych są drewniane prefabrykaty, czyli gotowe elementy konstrukcyjne z czterostronnie struganego i suszonego komorowo drewna. Jedynym murowanym elementem jest fundament zapewniający stabilność konstrukcji w każdych warunkach. Kilkanaście lub kilkadziesiąt komponentów drewnianych łączy się ze sobą mocnymi gwoździami pierścieniowymi. Kolejnym krokiem jest  uzupełnienie szkieletu płytami, systemami wiatroizolacyjnymi oraz materiałami dociepleniowymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych izolacji ogrzanie domów szkieletowych nie wymaga dużych nakładów energetycznych, a co za tym idzie – domy nie generują wysokich kosztów eksploatacji.

Dlaczego warto?

Domy szkieletowe są znacznie tańszą alternatywą dla klasycznych, murowanych budynków (zarówno na poziomie inwestycji, jak i eksploatacji). Prace nad realizacją projektu mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku i nie trwają zazwyczaj dłużej niż 4 miesiące. Domy szkieletowe są skonstruowane w taki sposób, aby można było je w przyszłości modyfikować. Domy wznoszone z drewna zapewniają optymalny komfort cieplny niezależnie od pogody, są wytrzymałe, przyjazne planecie i portfelowi.

Domy szkieletowe Mawit – dom na miarę XXI wieku

Drewniane domy pod kątem estetycznym w niczym nie różnią się od murowanych konstrukcji. Wystarczy spojrzeć na domy szkieletowe Mawit, aby przekonać się, jak nowoczesną formę mogą mieć drewniane konstrukcje. W katalogu cenionej firmy wyspecjalizowanej w budownictwie lekkim znajdziesz zarówno jednokondygnacyjne, imponujące budynki z efektownymi przeszkleniami, jak i projekty wpisujące się w kanony tradycyjnego budownictwa.