piątek, 26 kwietnia, 2024
Zdrowie i Uroda

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Kiedy go stosować?

Zmarszczki, blizny czy rozstępy to problem wielu osób. Narasta wraz z wiekiem. Na pomoc wszystkim, którzy chcieliby sobie z tym problemem poradzić przychodzi medycyna estetyczna. Konkretnie mowa tu o zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny to niezwykle nowoczesna oraz skuteczna metoda na walkę z przebarwieniami, zmarszczkami czy rozstępami. Sam zabieg oparty jest na zjawisku zwanym jako fototermoliza frakcyjna. Tkanka ludzkiej skóry jest w stanie wchłaniać energię o określonej długości fal elektromagnetycznych. Laser frakcyjny emituje zatem odpowiednią energię tak, aby wchłaniała ją tkanka skóry.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie jest zabiegiem jednorazowych. Konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Liczba zabiegów uzależniona jest od konkretnego problemu. Może być mniejsza w przypadku zmarszczek, ale już większa jeśli ma się do czynienia np. z bliznami. Zanim jednak laser frakcyjny zostanie zastosowany skóra musi być bardzo dokładnie oczyszczona. Sam zabieg rozpoczyna się od nałożenia maski kojącej. Czas zabiegu to zwykle od 30 do 60 minut. Niestety zabieg może czasem być bolesny.

Wskazania i przeciwwskazania

Z zabiegu korzystać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Polecany jest przede wszystkim tym osobom, który borykają się ze zmarszczkami, bliznami pooperacyjnymi, pooparzeniowymi i potrądzikowymi, przebarwieniami skórnymi oraz z rozstępami.

Trzeba jednak wiedzieć, że z zabiegu nie może skorzystać każdy. Istnieje pewna gruba przeciwwskazań. Mowa tu przede wszystkim kobietach w ciąży oraz karmiących. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, częste korzystanie z solarium oraz takie choroby jak cukrzyca, padaczka oraz nowotwory.

Skutki uboczne zabiegu

Wspomniano, iż laser frakcyjny może być bolesny. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Wśród skutków ubocznych wymienić można co najwyżej zaczerwienienie lub przebarwienie skóry oraz lekka opuchlizna. Wszystkie te niedogodności znikają po krótkim czasie.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie wiąże się ze skutkami ubocznymi, które mogłyby być groźne dla zdrowia. Jeśli nie występują zatem żadne przeciwwskazania to z zabiegu można skorzystać bezpiecznie.