piątek, 29 września, 2023
Zdrowie i Uroda

Czy alergia na nikiel musi powodować zmianę naszych nawyków?

Każdego dnia stykamy się z przedmiotami stworzonymi z niklu lub też zawierającymi domieszkę jego stopu. Dla większości z nas nie stanowi to problemu. Nikiel stanowi jednak silny alergen, przez co osoby uczulone na ten związek muszą każdego dnia mierzyć się z nieprzyjemnym swędzeniem, zaczerwienieniem skóry, łuszczeniem. Czy możliwe jest całkowite wyeliminowanie niklu z naszego życia? A może stosowanie konkretnych preparatów sprawi, że stanie się on mniej drażniący dla naszej skóry?

W czyn znajdziemy problematyczny nikiel?

Nikiel to bardzo popularny stop, który wręcz nas otacza. Znajdziemy go zarówno w niedrogiej biżuterii, monetach, sztućcach, elementach galanterii czy nawet w okularach. Codzienne stykanie się z tym pierwiastkiem dla wielu okazuje się być problematyczne – alergii na nikiel nie da się wyleczyć, a jedynie zmniejszać objawy. Rozwiązaniem mogłoby być wyeliminowanie niklu z naszego otoczenia. O ile w przypadku zmiany biżuterii na złotą czy srebrną nie byłoby problemu, o tyle nie jesteśmy w stanie funkcjonować nie dotykając niklowanych monet.
Współcześnie nie ma skutecznego leku na alergię niklową – walka z nią polega na minimalizowaniu kontaktu z substancją drażniącą, jak również na stałej ochronie skóry w miejscach szczególnie narażonych na występowanie alergii.

Blokery – skuteczna metoda na alergię niklową

Rozwiązaniem problemu alergii na nikiel jest zastosowanie blokerów oferowanych poprzez takich producentów jak alergiananikiel.pl. Specjalistyczne kremy pozwalają nie tylko stworzyć skuteczną barierę przed alergenem, ale także sprawić, że naskórek zacznie się szybciej regenerować. Blokery są bezpieczne dla naszego zdrowia – możliwe jest stosowanie ich długofalowo. Stosowanie blokerów zmniejszy objawy alergiczne i pozostawi skórę nawilżoną i gładszą.

https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ zobacz wiecej https://baoqieateri.com