niedziela, 26 maja, 2024
Ciekawe

Maty ochronne do gabinetu i do kuchni

Podłoga w domu musi nieraz wiele przejść. Parkiet to podłoga na pokolenia, jednak często powstają na niej zarysowania wskutek przesuwania mebli, szczególnie tych wyposażonych w kółka. Można jednak zapobiec częstemu cyklinowaniu podłogi, a także śladom zarysowań na innych twardych podłogach. Wystarczy wybrać maty ochronne.

Maty ochronne – jakie można wybrać?

W zależności od naszych upodobań możemy wybrać maty ochronne transparentne bądź z nadrukowanym wzorem. W drugim przypadku takie maty najlepiej sprawdzą się w nowocześnie urządzonym domu, w którym wykorzystano np. drzwi ze szkła hartowanego z drukowanym wzorem, bądź kuchni, gdzie znajdują się kolorowe szklane panele. Oczywiście maty z animowanym wzorem można wybrać do pokoju dziecka. Doskonale dopasują się do bajkowego charakterem wnętrza i np. pastelowych barw. Trzeba zaznaczyć, że druk UV znajdujący się na matach nie blednie z biegiem czasu, nie widać na nim zarysowań, a także jest nietoksyczny i bezwonny. Do gabinetu mogą sprawdzić się klasyczne wzory. Jeśli posiada się podłogę drewnianą, można wybrać matę z nadrukiem imitującym drewno.

Właściwości mat ochronnych

Maty chronią przede wszystkim przed zarysowaniem podłogi lub zniszczeniem wykładziny. Jeśli wykonana jest z naturalnego materiału z niewielką ilością tworzyw sztucznych, jest narażona jeszcze bardziej na wycieranie. Na wykładzinach sprawdzą się maty z przyssawkami, które dzięki specjalnemu wykończeniu nie przesuwają się. Oczywiście, aby nie zasłonić wzoru lub koloru wykładziny, koniecznie trzeba zastosować maty ochronne przezroczyste. W ten sposób będą chronić i jednocześnie nie zaburzą aranżacji wnętrza. Będą prawie niewidoczne, a jednocześnie doskonale spełnią swoje zadanie. Dzięki temu wykładzina będzie mogła służyć jeszcze przez wiele lat i nie będzie potrzeby jej wymieniać.

Maty ochronne niwelujące hałas w domu i zapobiegające zabrudzeniom podłogi

Przesuwanie krzeseł, szczególnie tych na kółkach generuje sporo hałasu. Można jednak go maksymalnie zniwelować, używając mat ochronnych. Sprawia to, że przy pracy nie przeszkadza się domownikom. Maty mogą pozwolić uniknąć również trudnych do wyczyszczenia plam. Jeśli na matę rozleje się kawa, wystarczy ją wytrzeć. Na macie nie pozostanie żaden ślad, a dodatkowo podłoga zostanie ochroniona przed wniknięciem wilgoci wgłąb drewna, co może powodować jego butwienie. W przypadku wykładziny można uniknąć konieczności zamawiania czyszczenia chemicznego z powodu trudnych do zmycia plam. Maty ochronne sprawdzą się zatem również pod małe stoliki kawowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie maty ochronne

zobacz zobacz https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/