czwartek, 13 czerwca, 2024
Ciekawe

Palety plastikowe do przemysłu spożywczego

Transport i magazynowanie artykułów spożywczych są zagadnieniem bardzo szerokim i wymagają zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań. Jednym z nich są skrzynie i palety z plastiku, których producenci mają bardzo szeroka ofertę, gotowa sprostać nawet najbardziej wysublimowanym wymogom klienta.

Zastosowanie palet z plastiku

Palety H1 są bardzo powszechne w magazynowaniu i transporcie produktów żywnościowych, zapakowanych w opakowania zbiorcze. Układając je na palecie wzwyż można osiągnąć optymalne warunki przewozu – wygodę w ładowaniu towaru na podnośniki i wózki paletowe i przewożenie towaru w bezpiecznych warunkach na pace ciężarówki. Paleta H1 umożliwia także wygodne składowanie towarów na półkach w magazynie. Dzięki temu oszczędza się wiele miejsca, a dzięki dobrej logistyce podejmowanie wybranego asortymentu z magazynu jest bardzo wygodne i uproszczone. Palety z plastiku stosuje się najczęściej w przypadku transportowania i magazynowania artykułów wymagających zastosowania najwyższych standardów higieny – wyrobów medycznych, ale również artykułów żywnościowych. Do transportowania i przechowywania mniejszych ilości towaru luzem wykorzystuje się specjalne skrzynie plastikowe – z możliwością ich złożenia i tym samym łatwiejsze w przechowywaniu, zajmujące mniej miejsca. Niektóre z palet z plastiku również posiadają funkcje gniazdowania, dzięki czemu ich składowanie w większej ilości w magazynie jest bardziej funkcjonalne.

Rodzaje palet

Palety z plastiku dzielą się ogólnie na ciężkie i lekkie. Ciężkie mają dużo większy udźwig, potrafią utrzymać nawet powyżej 1000 kg ładunku bez uszkodzenia palety. Palety lekkie przeznaczone są do składowania w magazynach mniejszych ilości ciężkiego towaru, lub też kartonowych pudeł z lekkimi artykułami. Klient ma możliwość zamówienia palet nietypowych, dostosowanych wymiarami i specyfikacją do indywidualnych cech artykułów, które będą na nich umieszczane. Ogromną zaletą palet z plastiku jest ich łatwość do utrzymania w czystości – są łatwe do czyszczenia, a brud nie wnika głęboko w ich strukturę, przez co stanowią one palety wielorazowego użytku. Do przechowywania wyjątkowo wrażliwych artykułów stosuje się specjalne palety ciężkie higieniczne – te nie posiadają żadnych wyżłobień ani zakamarków, a ich powierzchnia jest idealnie gładka, przez co łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Producenci skrzyń i palet z plastiku oferują bardzo szeroki asortyment swoich wyrobów. Można wśród nich wybrać palety, które idealnie sprostają wymogom i standardom higienicznym wdrożonym na terenie konkretnego zakładu produkcyjnego lub magazynu.

Więcej znajdziesz na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/nowa-paleta-h1-higiena-standard-i-bezpieczestwo/

zobacz wiecje zobacz wiecje https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/