poniedziałek, 22 lipca, 2024
Zdrowie i Uroda

Czy znasz sposób na promienną skórę bez zmarszczek?

Każdego dnia nasza skóra twarzy narażona jest na liczne czynniki środowiskowe, które wpływają negatywnie na jej strukturę. Efektem nadmiernego promieniowania UV i zanieczyszczenia powietrza jest szarzenie skóry. Wraz z wiekiem pojawiają się także zmarszczki, które szpecą i dodają nam lat. Czy istnieją skuteczne metody na walkę z tymi problemami? Tak – warto je poznać!

Zanik kwasu hialuronowego w komórkach skóry

Główną przyczyną starzenia się skóry jest stopniowe ubywanie kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie wody w komórkach. Ubytek wody przekłada się na stopniowe przesuszanie, to z kolei prowadzi do większego ryzyka uszkodzeń naskórka. Możemy oczywiście opóźniać ten proces poprzez stosowanie dobrej jakości kosmetyków, zdrową dietę oraz spożywanie dużej ilości wody. Aby jednak skutecznie walczyć ze zmarszczkami konieczna jest pomoc specjalisty.
Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, korzystają z nich nie tylko panie, ale także panowie. Stosowane podczas zabiegów kwas hialuronowy i toksyna botulinowa pozwalają nie tylko na spłycanie zmarszczek, ale również możliwość konturowania owalu twarzy, wypełniania ust. Substancje wykorzystywane podczas zabiegów medycyny estetycznej są bezpieczne dla naszego zdrowia, nie powodują alergii i są usuwane w sposób naturalny z organizmu po ok. 9-12 miesiącach. O możliwościach medycyny estetycznej przeczytać można więcej na stronie karolinakusnierz.pl.

Jak działa kwas hialuronowy i botoks?

Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala uzupełnić niedobory tego składnika w organizmie. Dzięki niemu skóra staje się bardziej nawodniona, sprężysta, odporna na uszkodzenia, zmarszczki są widocznie spłycone. Substancja ta wykorzystywana jest także do konturowania i powiększania ust. W przypadku toksyny botulinowej upośledza ona proces przekazywania impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Botoks sprawia, że skóra jest rozluźniona i zrelaksowana, a zmarszczki niewidoczne!