niedziela, 26 maja, 2024
Ciekawe

Speed dating i portale randkowe

W dzisiejszym, szybkim świecie nie ma czasu na tak prozaiczne rzeczy jak miłość. Jednakże, ludzie nie wymyślili jeszcze niczego co mogłoby ową miłość zastąpić, więc chwytają się różnych sposobów, żeby proces poznawania się i zakochiwania przyspieszyć. Mowa tutaj o szybkich randkach, czyli tzw. speed dating oraz darmowych portalach randkowych.

Speed dating

Szybkie randki – jak wiele tego typu rozwiązań – przywędrowało do nas zza oceanu. Stany Zjednoczone jako jedno z najbardziej kapitalistycznych państw musiało wynaleźć sposób na skrócenie etapu zakochiwania się czy poznawania potencjalnego partnera. Postawiono na szybkie randki.

Speed dating to spotkania od kilkunastu do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset osób, podczas których jest zazwyczaj pięć minut na pobieżne poznanie drugiej osoby. Tyle czasu ma wystarczyć na wyrobienie sobie zdania, czy chcemy umówić się z nią ewentualnie raz jeszcze.

Darmowy portal randkowy

Darmowy portal randkowy nie jest nowym wynalazkiem. Jest to naturalny następnik ogłoszeń matrymonialnych w gazetach albo telewizyjnych telegazetach, z tym że znacznie bardziej rozbudowany. Pozwala na zamieszczenie swojego zdjęcia, podstawowych informacji oraz zazwyczaj kilku zdań o sobie.

Darmowy portal randkowy na pewno jest interesującym narzędziem, jeżeli naszym celem jest poznanie nowych osób. Co do szukania miłości, to według badań nie zawsze się to sprawdza. Im więcej jest opcji do wyboru, tym zdecydowanie ciężej kogoś wybrać. Także podczas pierwszych potencjalnych problemów pojawiają się myśli, że można przecież spróbować znaleźć kogoś raz jeszcze, bo to takie łatwe.

Speed dating i darmowe portale służą w zasadzie temu samemu. Szybkiemu poznaniu jak największej liczny nowych osób, ponieważ wśród nich można odnaleźć potencjalnego partnera. Stare sposoby jak poznawanie się na domówkach albo dyskotekach odchodzą powoli do lamusa. Większość osób obawia się realnego pierwszego kroku, nawet jeżeli na żywo ktoś wpadł nam w oko. Łatwiej załatwić wszystko on-line, ponieważ w sieci ewentualne odrzucenie boli jakby mniej. Nie są to jednak złe narzędzia, ale trzeba znaleźć złoty środek i konsekwentnie się go trzymać, bo tego typu metody mają ułatwiać poznawanie nowych osób, a nie jest zastępować.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z darmowego portalu randkowego Randkuj.my

zobacz live url live url